گزارش کارآموزی نقشه کشی معماری طراحی داخل رستوران

دسته بندي : کارآموزی » معماری
دانلود گزارش کارآموزی نقشه کشی معماری طراحی داخل رستوران
مقطع کاردانی
محل کارآموزی: شركت عمران عرصه مهر
فرمت فایل: ورد
تعداد صفحات: 75
چكيده
بخش اعظم عمر ما، در فضاهاي داخلي بناها سپري مي‌شود كه به كمك ساختارها و جداره‌ها شكل گرفته‌اند. اين فضاها، محيطي را ايجاد مي‌كنند كه بسياري از فعاليت‌هاي ما در آن صورت مي‌گيرد؛ كما اين كه آنچه بر بنا روح مي‌بخشد هم، فضاي داخل آن است.

اين گزارش ماهيت و طراحي فضاي داخل يك رستوران را مورد مطالعه قرار مي‌دهد. هدف از گردآوري اين مطالب، معرفي مهمترين عناصر تشكيل‌دهنده‌ي محيط داخل يك رستوران است كه در آن مشخصات هر يك از اين عناصر به صورت كلي با توجه به استانداردهاي موجود ذكر شده و روش‌هايي جهت گزينش و سازماندهي آن‌ها در الگوهاي طراحي ارائه شده است در گزينش هر يك از اين روش‌ها دو موضوع مورد تأكيد قرار گرفته است يكي طراحي رستوران با توجه به عناصر تشكيل‌دهنده براساس ضوابط و استانداردها و ديگر طراحي رستوران و چگونگي ظاهر رستوران از نظر ساختاري و زيباشناختي فضاها.

فصل اول:‌ مربوط تاريخچه سازمان و كاربري و فرآيند توليدي آن.
فصل دوم: مربوط مي‌باشد به چگونگي پيدايش اوليه يك رستوران و پيشينه تاريخي آن.
فصل سوم: تحت عنوان «وا‍ژه رستوران و رستوران‌داري» مي‌باشد.
فصل چهارم: با عنوان «طراحي رستوران ظاهر ساختمان» روشي را مورد بررسي قرار مي‌دهد كه طي آن مي‌توان نيازهاي از پيش تعيين شده و موردنظر را تجربه كرد.

فصل پنجم: «بخش‌هاي حماسي گيلگش» چگونگي شكل‌گيري يك رستوران با توجه به داستان حماسي آن منطقه مي‌باشد.
فصل ششم: جمع‌آوري يك سري اطلاعات از استانداردها در فضاهاي مهمانپذير با توجه به روش‌هاي تجربي معماران و كاربردهاي فضاها
فصل هفتم: تحت عنوان “Fast Food” نمونه كار ارائه شده نگارنده مي‌باشد.

اصولاً پرداختن به مقوله طراحي رستوران كه از نوع ساختمان‌هاي مختلف و متفاوت مي‌باشد نيازمند به مطالعات جامع در خصوص جذب مشتري، محل قرارگيري، سطح كيفي، ميزان تقاضاي مراكز اطراف و ... كه هر كدام از اين عوامل به نوبه خود از اهميت خاصي برخوردار است. در طراحي يك رستوران به دليل اينكه از چه نوع كاربري باشد عوامل بسياري نقش دارند كه با يك آرشيتك همكاري مي‌نمايند به عنوان مثال در طراحي فضاهاي عرضه نوشيدني و غذا، مسئولين مربوط به اين امر هستند كه نحوه چيدمان فضاهاي داخلي و يا عناصر مورد استفاده را طراحي مي‌كنند و يا نظر مي‌دهند. در رستوران‌هاي ارزان قيمت اصرار بر طرح‌هاي اقتصادي است در حالي كه در رستوران‌هاي درجه يك و لوكس نهايت تلاش در جهت كارايي خوب طرح انجام مي‌پذيرد.


دسته بندی: کارآموزی » معماری

تعداد مشاهده: 1059 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: word

حجم فایل:49 کیلوبایت

 قیمت: 2,400 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی: